Ministerul Educației și Cercetării a organizat, pe 18 decembrie, prima ediție a Galei Cercetătorilor din Republica Moldova. În cadrul evenimentului, dedicat recunoașterii excelenței în domeniul cercetării și inovării, din cei 32 de cercetători, care au obținut în anul 2024 rezultate Continuare…









